Katedra na Wawelu.

Witajcie!

Jesteśmy grupą zapalonych miłośników Krakowa, młodych przewodników po tym królewskim grodzie. Miasto, w którym żyjemy jest naszą pasją i postanowiliśmy, iż odtąd będziemy dzielić się nią razem z innymi! Zapewne niektórym z Was od razu nasuwa się pytanie: „Czy da się w ogóle powiedzieć o Krakowie coś nowego? O mieście, na temat którego powstało tysiące książek, stron internetowych, rozmaitych artykułów….”. Wydaje się, że Krakowa nie trzeba już nikomu przedstawiać, wszystko jest już poznane i po wielokroć opisane.

Czy aby na pewno? Z każdego zakątka tego królewskiego miasta spogląda na nas historia, jednakże czy zawsze wiem gdzie szukać śladów przeszłości? Jak je czytać?

Ciekawi Krakowa – to nasze motto, to my! Pragniemy cały czas odkrywać piękno i tajemnice naszego miasta – i to właśnie razem z Wami! W tym celu stworzyliśmy naszą stronę oraz blog – jako miejsce spotkań miłośników Krakowa: zarówno jego mieszkańców (którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o mieście) jak i turystów. Będziemy prezentować zamieszczać tutaj teksty dotyczące rozmaitych aspektów Krakowa – zarówno jego przeszłości, zabytków jak i codziennego życia we współczesnym mieście. Tematyka będzie bardzo różnorodna! Spróbujemy zapoznać Was z z różnymi wycinkami z dziejów naszego miasta, mając na uwadze zarówno tą wielką historię, jak i życie z perspektywy przeciętnego mieszkańca tego zacnego grodu Kraka. Poznamy bliżej ludzi wielkich, sławnych oraz tych zwykłych, szarych obywateli zmagającymi się z trudami dnia powszedniego. Będziemy podróżować pomiędzy epokami przesuwając się na osi czasu. Przyliżmy Wam także zabytki – te znane na całym świecie oraz te zapomniane, położone jakby na uboczu. Ale to nie wszystko! Nie zabraknie tu wskazówek praktycznych czyli rozmaitych informacji dla każdego turysty: co? jak? gdzie? kiedy? którędy do..?

Jesteśmy otwarci na wszelkie komentarze, sugestie oraz pytania z Waszej strony!

Zapraszamy do śledzenia naszej strony, bloga, profilu na Facebooku, Instagramie oraz do kontaktu z nami! My tymczasem, bez dalszej zwłoki ruszamy w miasto, bo jesteśmy niesamowicie Ciekawi Krakowa. A Wy?….

Mały Rynek, widok na Bazylikę Mariacką oraz Rynek Główny.

Kategorie wpisów na blogu

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *